Metoda Pilatesa: Korzyści zdrowotne z ćwiczeń Pilates. Ćwiczenia

pilates

Celem Pilates jest wzmocnienie ciała i umysłu, jest to delikatna gimnastyka mająca na celu poprawę ogólnej kondycji i dobrego samopoczucia.

Ćwiczenia Pilates wykonywane są na dywanie lub przy pomocy specjalnego sprzętu. Pilates został opracowany przez Josepha Pilatesa, urodzonego w Niemczech, który uwierzył (słusznie!), Że zdrowie psychiczne i aktywność fizyczna były ze sobą ściśle powiązane. Na jego metodę wpłynęły zachodnie formy ćwiczeń, w tym gimnastyka, boks i grecko-rzymskie zapasy.

Dla kogo jest Pilates?

Pilates ma coś do zaoferowania osobom w każdym wieku i umiejętnościom, od początkujących po sportowców. http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_fluoxetina_sin_receta_espana.pdf
Urządzenia Pilates mogą być używane w celu zapewnienia wsparcia dla początkujących i osób cierpiących na pewne schorzenia, a także odporności dla osób próbujących wystawić swoje ciała na próbę.

Jeśli masz problemy ze zdrowiem, poproś swojego lekarza rodzinnego lub pracownika służby zdrowia o poradę przed rozpoczęciem programu ćwiczeń.

Istnieje wiele raportów na temat korzyści płynących z Pilates for Health. Jednak niewielu zostało poddanych rygorystycznej ocenie naukowej i potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie.

Praktykujący twierdzą, że regularne ćwiczenia i http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_besitran_sin_receta_espana.pdf
ćwiczenia Pilates mogą poprawić postawę, napięcie mięśni, równowagę i ruchomość stawów, a także złagodzić stres i napięcie. Dla sportowców, w tym tancerzy, Pilates może uzupełniać trening poprzez rozwijanie siły i elastyczności w całym ciele i pomagać zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Istnieją dowody na to, że http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_doxycycline_sin_receta_espana.pdf
Pilates może łagodzić ból u osób z niespecyficznym bólem krzyża. Korzystanie z urządzeń pozwala osobom cierpiącym na ból pleców wykonywać ćwiczenia z obsługą.

Aby ćwiczenia były skuteczne, muszą być http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_clomid_sin_receta_espana.pdf
dostosowane do osoby i zatwierdzone przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Nauczyciele Pilates nie mają kwalifikacji medycznych i nie mogą przepisać, leczyć ani oferować terapii.

Pilates jest formą ćwiczeń, która jest stosunkowo łagodna, więc urazy są rzadkie. Jednak ważne jest, aby znaleźć http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_zovirax_sin_receta_espana.pdf
wykwalifikowanego nauczyciela i klasę dostosowaną do Twojego poziomu sprawności i twoich umiejętności.

Nauczyciele Pilates nie mają kwalifikacji medycznych, http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_bactroban_sin_receta_espana.pdf
więc jeśli powracasz do zdrowia po kontuzji, wskazane jest, http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_benadryl_sin_receta_espana.pdf
aby przed rozpoczęciem zajęć sprawdzić u lekarza rodzinnego lub pracownika służby zdrowia, czy ćwiczenia lub ruchy są odpowiednie. z Pilates.
Oba systemy podkreślają związek http://andaluciasimple.com/themes/stark/comprar_bupropion_sin_receta_espana.pdf
między zdrowiem fizycznym i psychicznym, chociaż joga kładzie większy nacisk na relaksację i wykorzystuje medytację. Pilates ćwiczy się na obu urządzeniach i dywanach, podczas gdy konwencjonalna joga nie wymaga żadnego sprzętu.

Ćwiczenia Pilates wykonywane są w ruchu, bez statycznych ujęć związanych z jogą.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s